PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Abuzimi financiar në Bashkinë Kukës dhe hakmarrja ndaj denoncuesit
Posted date: 11.01.2018
Dilber Bakalli, ekonomist me eksperiencë 35 – vjeçare, ka punuar dy vitet e fundit si drejtor Auditi në Bashkinë e Kukësit. ...
Kryeopozitari i Malit të Zi është ish-futbollisti 30 vjeçar
Posted date: 11.01.2018
Qëndrimi i sportistit dhe kravata e kuqe zakonisht nuk shkojnë bashkë, aq më pak tek një politikan, por në rastin e Aleksa Becic bëjnë përjashtim. ...
Anije me eksploziv në Greqi, 1 shqiptar mes të arrestuarve
Posted date: 11.01.2018
Një anije e ngarkuar me eksploziv u ndalua në Greqi ditën e djeshme, ndërsa janë arrestuar 8 personat që ndodheshin në bord, mes tyre 1 shqiptar. ...
Haradinaj ashtu sikurse Mustafa, fajëson opozitën për zvarritje të votimit të Demarkacionit
Posted date: 10.01.2018
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka bërë fajtore Lidhjen Demokratike të Kosovës për zvarritje të qëllimshme të procesit të shqyrtimit dhe votimi të Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, në Kuvendin e Kosovës. ...
EULEX i shqetësuar për rastin e Azem Sylës
Posted date: 10.01.2018
Nora Bllaca është gjyqtarja vendore e tërhequr, pasi që tanimë ka kaluar në Gjykatë të Apelit, duke e humbur të drejtën për të vazhduar pjesëmarrjen në gjykim. Për pasojë EULEX-i i ka dërguar një letër Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) dhe i ka kërkuar që t`i lejohet Bllacës të marrë pjesë në gjykim. ...
Rrëfehet vajza e Milosheviqit: Atë natë kur erdhën për ta arrestuar…
Posted date: 10.01.2018
Në një intervistë të rrallë për media, e bija e Slobodan Miloseviqit, ka treguar çfarë kishte ndodhur natën e arrestimit të babait të saj, kur vila në të cilën po qëndronte së bashku më familjarët ishte rrethuar nga njësitet speciale të policisë serbe. ...
Kurti, i vetëvendosur
Posted date: 10.01.2018
Albin Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të lëvizjes “Vetëvendosje”. Kjo u bë e ditur dje për gazetën “Zëri” një ditë para përfundimit të afatit zyrtar të paraqitjes së kandidaturave për drejtuesin e Lëvizjes. ...