PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
“Deri në 2009-ën kemi menaxhuar me territorin e kontestuar me Malin e Zi”
Posted date: 26.12.2017
Kryetari i Komisionit për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi gjatë prezantimit të raportit për marrëveshjen e Demakracionit para komisionit për Punë të Jashtme ka treguar se kanë gjetur të dhëna se Kosova humb territor. ...
Shtyhet seanca për sekuestrimin e Santa Quaranta-s
Posted date: 26.12.2017
Është shtyrë seanca gjyqësore për sekuestrimin e pronave të Kement Balilit, e cila pritej të mbahej paraditen e sotme në Gjykatën e Apelit të Krimet e Renda. ...
Komisioni sot shqyrton sërish projektligjin për demarkacionin
Posted date: 26.12.2017
Edhe pse Kuvendi i Kosovës zyrtarisht ka shkuar në pushim dimëror sot do të mblidhet komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ku do ta ketë vetëm një pikë të rendit të ditës. ...
Veliaj: Kam komunikuar me Tahirin për solidaritet njerëzor
Posted date: 26.12.2017
Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ka pranuar se ka komunikuar me sajmir Tahirin, ish-ministrin e Brendshëm, që po hetohet nga Krimet e Rënda për lidhjet me trafikun e drogës. ...
Haradinaj pranon se shfuqizimi i Ligjit për Specialen mund t’i sjell pasoja Kosovës
Posted date: 26.12.2017
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për nismën e së premtes në Kuvendin e Kosovës lidhur me zhbërjen e Gjykatës Speciale. ...
Mbi 200 kravata për Kryeministrin e Kosovës
Posted date: 26.12.2017
Sot mbahet një aksion simbolik ‘humanitar’ me moton “Kryeministër na po vim met ndihmu”, ku njerëz ‘të vullnetit të mirë’ do të shkojnë t’i dërgojnë kravatat, kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, i cili ia ka rritur pagën vetes qindpërqind, e që tani e merr 2950 euro. ...
Berisha i Nismës: Mali i Zi nuk është vend mik siç e paraqesim
Posted date: 25.12.2017
Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka thënë se të vërtetën me Malin e Zi duhet ta themi, pasi ky shtet nuk është vend mik siç e paraqesim për arsye të politikës ditore. ...