PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Dobruna: Thaçi do të duhej të dorëhiqej
Posted date: 27.12.2017
Ish-drejtuesi i Gjykatës së UÇK-së, Sokol Dobruna në emisionin Debat D Plus të RTV Dukagjinit tha se do të vazhdohet me Gjykatën Speciale dhe se kjo Gjykatë nuk do të zhbëhet. ...
Shërbimet sekrete zbardhin pasuritë e një politikani të rëndësishëm, 80 milionë euro në llogari të fshehta në Londër, në shkurt pritet arrestimi
Posted date: 27.12.2017
Viti 2018 pritet të sjellë arrestimet e para në nivele të lartë në Shqipëri. Ambasadori Donald Lu e paralajmëroi diçka të tillë në fund të nëntorit dhe fillimi i 2018 pritet të jetë mjaft i vështirë për shumë gjyqtarë, prokurorë, deputetë, ministra e ish-ministra. ...
Festat e fundvitit, numër i lartë i turistëve të huaj që vizitojnë Shqipërinë
Posted date: 27.12.2017
Gati 900 shtetas të huaj kanë hyrë në 24 orët e fundit nga pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës. ...
Presidenti që i refuzoi dy herë nënshtetësinë shqiptare Anastas Janullatos
Posted date: 27.12.2017
Kryepeshkopi Janullatos mori nënshtetësinë shqiptare nga Presidenti Meta, por lobimi për marrjen e saj nuk ka munguar vazhdimisht nga nivelet më të larta të politikës greke ...
Në janar bashkohemi në aleancën e vlerave, vendi në krizë politike
Posted date: 27.12.2017
Vendi është përfshirë në krizë politike dhe institucionale dhe kapja e Prokurorit të Përgjithshëm është thellimi i krizës, deklaroi kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në emisionin “Top Story”. ...
Rama poston pamjet e rrugës së re në Shqipëri
Posted date: 26.12.2017
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e martë duke postuar në rrjetin social pamjet e rrugës së re që po kryhet në qytetin e Vlorës. ...
Plas keq brenda LSI, këshilltarja ia thotë të "zezat" në sy Kryemadhit
Posted date: 26.12.2017
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është kthyer në politikanen më aktive në Shqipëri. ...