PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
OSHEE kërkon rritje me 53% tëtarifës së shpërndarjes për bizneset
Posted date: 03.01.2018
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka paraqitur pranë Entit Rregullator të Energjisë kërkesën për ndryshimin e tarifës së shpërndarjes për bizneset që shfrytëzojnë rrjetin e tij vetëm për shpërndarjen e energjisë ndërkohë që kanë furnizues të kontraktuar individualisht. ...
Rama: Letra e Metës për Trump, akt qesharak
Posted date: 29.12.2017
Kryeministri shqiptar, Edi Rama duke bërë bilancin e 2017-ës evidentoi çështjen Tahiri si më të vështirën për të dhe mazhorancën. ...
Shtohen masat e sigurisë në rrugët e Prishtinës
Posted date: 28.12.2017
Në sheshet e Prishtinës, kohëve të fundit vërehet prezencë e shtuar e Policisë së Kosovës ...
Demarkacioni ‘në duar’ të kryeministrave
Posted date: 28.12.2017
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, pritet ta vizitojë Kosovën në pjesën e dytë të muajit janar, me ç’rast me homologun e tij kosovar Ramush Haradinajn pritet të diskutojë për demarkacionin mes dy vendeve. ...
Bërnabiç: Serbia e hapur për dialog edhe në vitin 2018
Posted date: 28.12.2017
Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka thënë se bashkëpunimi rajonal do të mbetet prioritet për Serbinë në vitin 2018. ...
“Specialja, padrejtësi historike ndaj Kosovës”
Posted date: 28.12.2017
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka bërë me dije se e mbështet iniciativën e deputetëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale. ...
Ndizet konflikti në LSI, Ylli Manjani sulmon Ilir Metën për çështjen e OKB, Petrit Vasili akuza të forta ndaj ish-ministrit
Posted date: 28.12.2017
Shpërthen konflikti në radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ndonëse është përfolur për një parti me strukturë të fortë, pas largimit të Metës nga partia kanë filluar venitjet brenda LSI-së...