PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Paloka: Kush e di ç\'ka hequr Trump t\'i mbushë mendjen Ramës të dalë në foto me të
Posted date: 21.09.2017
Edhe deputeti demokrat Edi Paloka e ka komentuar foton zyrtare të Kryeministrit Edi Rama me Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. ...
Vettingu në duart e ndërkombëtarëve, ja 8 vëzhguesit e procesit
Posted date: 21.09.2017
Zyra e delegacionit të BE-së në vendin tonë ka bërë të ditur dje se duke nisur nga kjo javë do mbërrijnë në Tiranë vëzhguesit ndërkombëtarë të procesit të vettingut. Ata janë 7 europianë dhe 1 amerikan, ndërsa shumica e tyre kanë shërbyer më parë në Kosovë. Roli i ndërkombëtarëve, i barabartë me anëtarët e institucioneve të vettingut ...
Nesër “bllokohet” Tirana/ Ja çfarë pritet të ndodhë
Posted date: 21.09.2017
Tirana nesër nuk i lejon makinat. Bashkia e Tiranës ka vendosur të rikthejë edhe njëherë nismën “Tirana pa Makina”, duke bllokuar të gjithë qarkullimin rrugor, të paktën në disa prej zonave më të frekuentuara. Sipas njoftimit të Bashkisë, mësohet se në rrugët ku do të ndalohet qarkullimi, do të zhvillohen aktivitete të ndryshme sociale dhe kulturore. ...
Gjana: `Mbetjet` të kalojnë nga Kuvendi, ose bëhemi shtet autoritar
Posted date: 21.09.2017
Dekreti i presidentit për ligjin e Importit të Mbetjeve është rikthyer për diskutim në komision, por tashmë diskutimi ka marrë rrjedhë krejtësisht tjetër. Në njërën anë është shumica që pretendon se do ta tërheqë nga Kuvendi, ndërsa në anën tjetër është PD-ja që kërkon që votimi i dekretit të Presidentit të çohet në Kuvend e të votohet kundër, në mënyrë që loja që kërkon të luajë PS me “plehrat” të marrë fund. ...
Abrashi: Ligji për Prishtinën do të bëhet me qeverisjen Haradinaj
Posted date: 21.09.2017
Nënkryetari i AAK-së, Gazmend Abrashi, ka deklaruar që Ligji për Prishtinën do të miratohet me qeverisjen Haradinaj. ...
Vulin: Ushtri e armatosur në Kosovë mund të jetë veç KFOR-i
Posted date: 21.09.2017
Lista serbe nuk do ta lejojë formimin e forcave të armatosura të Kosovës, ka thënë ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, duke shtuar se Rezoluta e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara specifikon se KFOR-i është e vetmja forcë e armatosur që mund të ekzistojë në Kosovë, shkruan Politika, njofton Klan Kosova. ...
Haradinaj shkon në QKUK, kërkon detaje për vdekjet e dyshimta
Posted date: 21.09.2017
I pari i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismailin, kanë vizituar sot QKUK’në, më saktësisht Klinikën e Kirurgjisë ku ditë më parë ndodhën disa vdekje të dyshimta. ...