PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Moti sot në Maqedoni
Posted date: 04.01.2018
Moti në Maqedoni në orët e paradites do të jetë me reshje të cilat do të jenë kryesisht me borë dhe të cilat do të jenë më të rrëmbyeshme në jugperëndim. Reshjet e borës kohë pas kohe do të përforcohen. ...
BDI -Gostivar: Dhëndri i Taravarit, rrogën sa pesë punëtorë të NPK-së
Posted date: 03.01.2018
Në sallën e Këshillit të Komunës së Gostivarit, në takimin gjoja se me mërgimtarët, të pranishëm ishin aktivistë partiakë, përkundër deklarimit që ishte takim me mërgimtarët, të cilët ishin në numër simbolik e që të mos thuhet aspak. ...
Qeveria greke: Këtë vit zgjidhje e mundshme e emrit
Posted date: 03.01.2018
Në vitin 2018 ka mundësi të mbyllet çështja e emrit, tha zëdhënësi i qeverisë greke Dimitris Xanakopulos. ...
Zaev: Maqedonia, e vendosur të zgjidh emrin
Posted date: 03.01.2018
Kryeministri, Zoran Zaev, konsideron se ka klimë pozitive dhe gatishmëri nga të dyja palët. Ai tha se gjatë festave të fundvitit ka qëndruar në Selanik, ku ka diskutuar këto çështje me kryeministrin dhe shefin e Diplomacisë greke. ...
Në qafën e malit Bukovë mbetje të borës nëpër rrugë
Posted date: 03.01.2018
Në qafën malore Bukovë ka mbetje të borës nëpër rrugë, kumtoi mëngjesin e sotëm Lidhja auto-moto e Maqedonisë. ...
Moti sot në Maqedoni
Posted date: 03.01.2018
Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor e cila përgjatë Vardarit do të përforcohet. Nga fundi i ditës dhe të enjten paradite do të ketë reshje lokale kryesisht të borës, të cilat më shumë do të përfaqësohen në pjesët perëndimore. ...
Ali Ahmeti: Viti 2018 është vit vendimtar, na priftë e mbara
Posted date: 31.12.2017
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti me rastin e ndërrimit të moteve i uron të gjithë qytetarëve të Maqedonisë shëndet, mbarësi dhe suksese në vitin 2018...