PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Hoyt Yee: Vullnet politik edhe në Shkup edhe në Athinë për zgjidhjen e kontestit për emrin
Posted date: 05.01.2018
Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të shtetit i angazhuar për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Hojt Brajan Ji vlerëson se ka vullnet politik edhe në Shkup edhe në Athinë për zgjidhjen e kontestit me emrin. ...
Zyrtarët e Aleancës për shqiptarët po i bëjnë presion Selës që partia të mbetet në Qeveri?!
Posted date: 05.01.2018
Aktuale.mk mëson se shumë anëtarë dhe funksionar të Aleancës për shqiptarët kërkojnë nga kryetari i tyre Ziadin Sela që të rishqyrtojë qëndrimin e tij rreth daljes së tyre nga Qeveria e Zaevit. ...
Mospajtimet brenda partiake brenda Lëvizjes Besa në prag të shpërthimit
Posted date: 05.01.2018
Burime të Aktuale.mk thonë se dega e Lëvizjes BESA në Çair, këmbëngul për ndryshim në kreun e partisë dhe insiston që ai tu takojë atyre. ...
Moti sot në Maqedoni
Posted date: 05.01.2018
Moti në Maqedoni sot do të jetë stabil dhe i thatë, ndërsa temperaturat e ditës do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. ...
LSDM-ja dhe BDI-ja në nivel lokal në Kumanovë nënshkruan Memorandum për bashkëpunim
Posted date: 04.01.2018
Organizata komunale e LSDM Kumanovë dhe dega lokale e BDI-së, do të bëjnë koalicioni në këshillin komunal. Kryetari i organizatës komunale Martin Kostovski dhe këshilltari i BDI-së, Fatmir Idrizi sot nënshkruan Memorandum për bashkëpunim që do të zgjasë katër vitet e ardhshme, transmeton AIM, përcjell Fol. ...
Qentë endacak sulmojnë tre persona në Shkup
Posted date: 04.01.2018
Qentë endacakë kanë sulmuar mbrë tre persona në lokacione të ndryshme në qytetin e Shkupit. ...
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Gostivar
Posted date: 04.01.2018
Një aksident i rëndë trafiku, me pasoja fatale, ka ndodhur mbrëm në autostradën Tetovë-Gostivar, ku një person ka gjetur vdekjen e menjëhershme ndërsa 6 të tjerë janë plagosur rëndë, në mesin e të plagosurve janë edhe dy fëmijë të mitur. ...