PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Kocijas jep propozim për emrin e Maqedonisë
Posted date: 09.01.2018
Greqia është për emër të ndërlikuar që do të dallonte IJRM-në nga Maqedonia greke dhe i cili do të ishte për përdorim të përgjithshëm, ka deklaruar ministri për punë të jashtme të Greqisë Nikos Kocijas, përcjell Aktuale.mk. ...
Prej nesër çmime të reja të derivateve
Posted date: 09.01.2018
Komisioni rregullator për energjetikë të martën do të shpallë vendimin, dy javë pas masës së fundit me çka derivatet u shtrenjtuan për gjysmë denari për litër, njofton Koha. ...
Transport publik falas në Shkup, ndotje alarmante e ajrit
Posted date: 09.01.2018
Pas informacioneve të marra se ajri në Shkup dy ditë me radhë është tejkaluar mbi të lejuarën, gjegjësisht mbi 200 pm/m2, dje sërish u aktivizuan masat për uljen e pasojave nga ndotja e ajrit në qytet. ...
Vdes një grua nga zjarri që kaploi një banesë në Shkup
Posted date: 09.01.2018
Një grua ka vdekur nga ngufatja për shkak të zjarrit që kaploi një banesë në lagjen ”Gjorçe Petrov” në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni. ...
Konfiskohen 120 kilogramë drogë në Haraçinë
Posted date: 09.01.2018
Aksion policor në Haraçinë, konfiskohen 120 kilogramë drogë. ...
Emri i Maqedonisë, zëvendëskryeministri shqiptar që do të vizotojë sot Athinen
Posted date: 09.01.2018
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani, ka mbërritur mëngjesin e të martës në Athinë, ku do të takohet me shefin e diplomacisë greke, Nikos Kotzias dhe Ministrin e Çështjeve Europiane, Jorgos Katrugalos. ...
Moti sot në Maqedoni
Posted date: 09.01.2018
Gjatë ditës parashikohet të mbajë mot i vranët me paraqitje edhe të mjegullës, njofton Aktuale.mk. ...