PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Maqedoni: Optimizëm për zgjidhjen e çështjes së emrit
Posted date: 11.01.2018
Raundi i fundit i bisedimeve për emrin pas ngecjes trevjeçare u mbajt në Bruksel më 11 dhe 12 të muajit të kaluar. Në këtë takim u paralajmërua, se ndërmjetësuesi Nimetz çdo muaj do të mbajë takime me negociuesit, me qëllim që të gjendet zgjidhje. Raundi i ri i bisedimeve vjen në periudhë të aktiviteteve të intensifikuara dhe optimizmit në Shkup, Athinë, Bruksel dhe Uashington, për mbyllje përfundimtare të kontestit për emrin që vazhdon prej dy dekadash. ...
Moti sot në Maqedoni
Posted date: 11.01.2018
Moti sot në Maqedoni do të jetë i vrënët, ndërkaq priten të reshura të shiut gjatë pasditës në perëndim të vendit. Në vendet malore pritet edhe të reshura bore, përcjell Telegrafi Maqedoni. ...
Osmani: Në fund të janarit pritet propozim konkret për çështjen e emrit
Posted date: 10.01.2018
Koha është e shkurtë, duhet shpejtë të gjendet zgjidhje, nëse nuk gjendet deri në prill, procesi do ta humb kuptimin. Para nesh është vit historik dhe i artë për mbylljen e kontestit dhe zhbllokimin e perspektivës euroatlantike të vendit, tha zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani pas takimeve me nikoqirët e tij në Athinë. ...
Bilal Kasami shkarkon nga organet partiake Afrim Gashin dhe Skender Rexhepin
Posted date: 10.01.2018
Bilall Kasami ka shkarkuar sekretarin e përgjithshëm të Lëvizjes Besa Afrim Gashi dhe Skender Rexhepin nga të gjitha organet e partisë. ...
Mjegull në Tetovë, Manastir, Prilep dhe Resnjë, dukshmëria nga 50 deri 150 metra
Posted date: 10.01.2018
Dukshmëri e zvogëluar deri në 150 metra për shkak të mjegullës në Manastir, Prilep dhe Resnjë, ndërsa në Tetovë dukshmëria është 50, informojnë nga NP Rrugët e Maqedonisë. ...
Kasami tepër konfuz në këtë pyetje të gazetarit
Posted date: 10.01.2018
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka folur edhe për kyçjen e e Lëvizjes Besa në shumicën aktuale parlamentare, Kasami është shprehur konfuz. ...
Osmani: Besimi mes Athinës dhe Shkupit kyçe për zgjidhjen e çështjes së emrit
Posted date: 09.01.2018
Zëvendëskryeministri për Eurointegrime, Bujar Osmani në prag të vizitës së sotme në Greqi deklaroi se Shkupi dhe Athina punojnë në ndërtimin e besimit dhe se vetëm në atmosferë të tillë, është e mundur të bëhet përpjekje për gjetjen e zgjidhjes së pranueshme për të dyja palët rreth dallimeve për emrin. ...