PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Osmani: Takimi Nimic-Merkel, meritë e Ahmetit
Posted date: 05.Nov.2013
Kancelarja gjermane Angela Merkel në Berlin pati takim me Methju Nimicin, ndërmjetësuesin e kontestit të Maqedonisë dhe Greqisë për emrin. Merkel dhe Nimic janë pajtuar se pengesat, nëse ekziston vullnet politik, janë të tejkalueshme....
Arrestohen tetë biznesmen në Maqedoni
Posted date: 05.Nov.2013
Tetë biznesmen nga Strumica, Manastiri dhe Prilepi janë arrestuar mbrëmë vonë, për shkak të dyshimit nga policia financiare se kanë dëmtuar shtetin me 3.2 milion euro....
Emërimi i drejtorit të shkollës së Lisiçanit, mes dy zjarreve
Posted date: 05.Nov.2013
Emërimi i drejtores së re në shkollën fillore "Mirçe Acev" në fshatin Lisiçan të Komunës së Pllasnicës është bërë mollë sherri mes banorëve lokal të cilët tani më 5 javë po bojkotojnë procesin mësimor. Banorët janë ndarë në dy pjesë. ...
Pendimi i Capës, poshtërim për shqiptarët
Posted date: 05.Nov.2013
Pas përuljes para kryeministrit Gruevski dhe kërkimit falje ndaj tij për gjuajtjen me vezë në Tiranë vitin e kaluar, Taulant Capa sot është i pakapshëm për mediat. Celulari i Taulantit është i fikur dhe profili i tij ne Facebook është mbyllur....
Zgjohu: Ministrat të zbatojnë përfaqësimin e shqiptarëve
Posted date: 05.Nov.2013
Nga kjo lëvizje kërkojnë krijimin e mekanizmave juridik që do të sigurojë zbatimin e përfaqësimit të drejtë....
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama për vizitë në Maqedoni
Posted date: 05.Nov.2013
Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, me ftesë të kryeministrit Nikolla Gruevski, sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë....
Incident i rëndë në Shkup, rrahje dhe të lënduar në autobusin 65
Posted date: 04.Nov.2013
Sipas informatave të para, incidenti ka rezultuar me lëndime të rënda të disa personave. Në vendngjarje kanë arritur ekipe të shumta policore....