PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
Qytetarët e Maqedonisë në Bosnjë e Hercegovinë do të udhëtojnë me letërnjoftime
Posted date: 29.12.2017
Në seancën e djeshme të Këshillit të Ministrave të Bosnjës e Hercegovinës u miratua teksti i propozim-marrëveshjes me Maqedoninë për kushtet gjatë udhëtimit të shtetasve të dy vendeve. ...
Zaev i hapur për bashkëpunim me të gjitha partitë në interes të reformave
Posted date: 29.12.2017
Kryeministri Zoran Zaev dje shfaqi gatishmëri për bashkëpunim me të gjitha partitë në drejtim të zbatimit të reformave dhe realizimit të mundësive të cilat i ofrohen Maqedonisë vitin e ardhshëm. ...
Akciza shtrenjton derivatet e naftës në Maqedoni
Posted date: 29.12.2017
Pas rritjes së fundit të çmimit të derivateve të naftës këtë javë më 25 dhjetor, prej 1 janarit do të rriten për 3.5 denarë për shkak të akcizës së lartë të naftës. ...
Moti sot në Maqedoni
Posted date: 29.12.2017
Moti sot në Maqedoni pritet të jetë kryesisht me vranësira dhe me shi të dobët lokal dhe me borë të lehtë në male dhe në disa vende më të larta kryesisht në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë mesatare, kryesisht me drejtim jugor, nga fundi i ditës me drejtim veriore. ...
Transport falas në autobusët në Shkup
Posted date: 28.12.2017
Për shkak të ndotjes së madhe të ajrit, Qyteti i Shkupit solli vendim për transport falas në autobusët e NTP-së dhe në autobusët e transportuesve privatë. ...
Baily: Mickoski ta bëjë VMRO-në parti opozitare konstruktive
Posted date: 28.12.2017
Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Jess Baily, ia uroi zgjidhjen Hrisijan Mickovskit si lider i OBRM-PDUKM-së, përcjell Telegrafi Maqedoni. ...
Hahn tregon se cili vend i Ballkanit do të hyjë i pari në BE
Posted date: 28.12.2017
Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, është i mendimit se anëtarësimi në BE i disa shteteve anëtare nga Ballkani deri në vitin 2025 është një synim ambicioz, por i realizueshëm. ...