PORTAL INFORMATIV CONTACT MARKETING
BDI në Tetovë: Konsensualiteti tek shqiptarët ka ardhur gjatë vitit 2001
Posted date: 19.04.2019
Shefi i shtabit zgjedhor të BDI-së, në nivel qendror, z.Izet Mexhiti gjatë fjalimit të tij tha se të gjithë jemi dëshmitar se ata nuk duhet të flasin se cila është filozofia e konceptit të konsensualiteti pasi vetë kandidati për president të shteti z. Blerim Reka e zbardhen në Kongresin tematik të BDI-së. ...
Elezi: Përshendesim vendimin e Bordit të drejtorëve të Bankës Botërore për miratimin e kornizës katërvjeçare për partneritet me Maqedoninë Veriore
Posted date: 19.04.2019
`Përshëndesim vendimin e Bordit të drejtorëve ekzekutiv të grupit të Bankës Botërore që sot e miratoi kornizën katërvjeçare për partneritet e cila ka për qëllim mbështetjen për rritje më të shpejtë, gjithëpërfshirëse dhe të qëndrueshme në Republikën e Maqedonisë së Veriut`, kështu potencoi zv.ministrja e financave Shiret Elezi e cila tha se me këtë vendim, vendit i jepen në dispozicion 420 milionë dollarë. ...
Ali Ahmeti nga Tetova: Koncepti i konsensualiteti dobiprurës për shqiptarët
Posted date: 19.04.2019
Bashkimi Demokratik për Integrim, fushatën përmbyllëse për zgjedhjet presidenciale për këtë vit e ka mbajtur në Tetovë, ku kryetari Ali Ahmeti ju bëri thirrje qytetarëve të Komunës së Tetovës që së bashku me 21 prill të votojnë për konsensualitetin që është një ndër shtyllat e Marrëveshjes paqësore të Ohrit dhe se vota për presidentin konsensual është një hap përpara drejt anëtarësimit të plotë në NATO dhe Bashkimit Evropian. ...
Ziadin Sela pregaditet për disfatë, kërkon alibi për humbjen e Rekës
Posted date: 19.04.2019
Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët Ziadin Sela në emisionin Click Plus të TV21 i pyetur çla do të ndodh dhe a do të dorëhiqet nëse Blerim Reka nuk fiton zgjedhjat, ka thënë se nuk garon partia, por Blerim Reka. ...
VMRO nuk mohon që me Ziadin Selën janë marrë vesh për kandidaturën e Blerim Rekës
Posted date: 19.04.2019
Sot, lideri i VMRO DPMNE Hristijan Mickovski, duke u përgjigjur në një pyetje të porositur për të komentuar deklaratat e mbrëmshme të liderit të BDI gjatë intërvistës në TV21, ka komentuar vetëm pjesën e bojkotit të zgjedhjeve, jo edhe marrëveshjen midis tij dhe Selës për kandidimin e Blerim Rekës si kandidat presidencial. ...
Analistët e vlerësojn të mundur koalicionin VMRO-Aleanca për Shqiptarët
Posted date: 19.04.2019
Më 15 ka përfunduar afati kur mediat kanë mundur të shpalosin anketa të realizuara nga institute të ndryshime për hulumtimin e opinionit publik lidhur me zgjedhjet presidenciale të 21 prillit. ...
Saliu: Reka i pavarur gaboi që lejoi fushatë të varur
Posted date: 19.04.2019
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike...